Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

2. Automatyczne gen. projektu


1. Przejdz do zakładki Tło i siatka, znajdującej się po lewej stronie ekranu. Wybierz dział Tło->Wybierz plik->Przeglądaj, a następnie wybierz podkład pliku graficznego w formacie JPG, PNG, GIF lub PDF.

Wgrany podkład graficzny
Wgrany podkład graficzny

2. Przejdź do zakładki Narzędzia, znajdującej się  po lewej stronie ekranu. Wybierz dział Rysuj trawnik.  Zaznacz trawnik klikając lewym przycickiem myszy (staraj się  zaznaczyć  jak najmniejszą liczbę punktów- tylko rogi i punkty kluczowe na łukach). Ostani punkt zaznacz klikając prawym klawiszem myszki.

 

3. Przejdź do zakładki Narzędzia, znajdującej się po lewej stronie ekranu. Wybierz dział Dodaj skrzynkę zaworową-> Wybierz elektrozawór. Z  rozwiniętej listy wybierz  interesujący Cię elektrozawór. Następnie kliknij na planie w odpowiednim miejscu położenie skrzynki na elektrozawory.

 

Obrysowany kształt trawnika oraz wstawiona skrzynka na elektrozawory
Obrysowany kształt trawnika oraz wstawiona skrzynka na elektrozawory

4. Z menu Narzędzia główne  (góra ekranu) wybierz rozdział Generuj,  ikona: Wszytsko.

 

Dział Ustawienia Zraszaczy:

-Minimalna odległość pokrycia (odstęp między zraszaczami, domyślnie 0,7).

-Maksymalna odległość pokrycia (odstęp między zraszaczami, domyślnie 0,7).


Wykorzystaj Zraszacze:

- Wszytskie dostępne (opcja niezalecana, gdyż w bazie znajduje się wielu producentów zraszaczy).

- Tylko wybrane( przeciągnij między listą dostępnych zraszaczy, a listą wybranych odpowiednich zraszaczy- najlepiej jednego średniego, jednego dużego i jednego małego zasięgu).


Ustawienia zraszaczy
Ustawienia zraszaczy

5. Przejdz do zakładki Ustawienia sekcji.

 

- Wydajność źródła wody ( należy wpisać minimalny przepływ wody z naszego źródła, wyrażony w m3/h, do oddzielenia części dziesiętnych używamy kropki, np. 3500 l/h oznacza że w programie podamy 3.5).

- Ciśnienie źródła wody ( należy wprowadzić ciśnienie dynamiczne źróła wody,  do oddzielenia części dziesiętnych używamy kropki,  np. 5.2 Bar). 

- Domyślna średnica rury ( standardowo 25).

 

Opcje:

- Zezwalaj na podłączenie różnych trawników do jednej skrzynki ( oznacza to,  że jeden lub kilka trawników zostanie podłaczony do jednej skrzynki zaworowej, nie zaznaczenie tej funcji będzie oznaczało,  że przy każdym trawniku należy umieścić osobną skrzynkę).

- Generuj połączenia z liniami kroplującymi (przy zaznaczonej opcji, zostanie połacznona linia kroplująca do skrzynki zaworowej).

- Wyrównuj ilość zraszaczy w sekcji ( wyrównuje ilość zraszaczy w sekcji do przybliżonych wartości).

- Podziel sekcje gdy ciśnienia są za małe( w tym przypadku przy zbyt duzym spadku ciśnienia na zraszach nastąpi podział sekcji zamiast zwiekszenia średnicy rur)

- Montaż na obejmach - zestaw przyłaczeniwy składający się z obejmy na rurę, kolanka, łącznika i kolanka.

- Montaż na szybkozłączacz- montaż na złączach PE typu kolanko i trójnik z gwintem zewnętrznym.

 


Ustawienia generowania
Ustawienia generowania

6. Kliknięcie przycisku Generuj spowoduje wykonanie kompletnego projektu.

 

 

FILM DO ROZDZIAŁU